Sinterklaaswandeling

Nog precies
en de Sinterklaaswandeling gaat weer van start te Moerbeke

Sinterklaaswandeling 02 december 2012 (incl. foto's)

Kla 12 1Hop, hop, hop, paardje in galop. Sinterklaas die komt uit Spanje en ......

We hadden geen zekerheid deze maal. Door de onheilspellende berichten die ons sinds begin dit jaar dagelijks vanuit Spanje bereikten begonnen we te twijfelen of de Heilige Man wel zijn land zou verlaten om naar Moerbeke-Waas af te zakken. Tot we enkele weken geleden het verlossende telefoontje kregen.

 ... Hij brengt appeltjes van oranje, altijd in galop, hop, hop, hop, hop, hop.

 Hij vertelde ons dat hij wel degelijk naar onze Sinterklaaswandeling komt. Deze tocht ligt hem veel te nauw aan zijn hart. Hij moest dan wel door omstandigheden beroep doen op twee generaties Pieten maar hij wist ons te vertellen dat het er twee waren die mekaar goed kenden en die reeds lang op mekaar waren ingespeeld.

(Van horen zeggen weten we dat de oudste Piet, jarenlang Huis-Piet is geweest en nu pas voor ’t eerst mee de baan op mocht en ze de laatste week nog een spoedcursus moest ondergaan bij de jonge Piet om vandaag mee te mogen…) Dat kan dus niet meer stuk.

De voorbereidingen konden beginnen. Het parkoers werd uitgestippeld, de laatste paadjes, vergeten hoekjes en rustgevende landschappen toegevoegd en deze mix zorgt ervoor dat onze wandelaars het mooiste van Moerbeke-Waas en omgeving krijgen voorgeschoteld.

Startzaal en rustposten worden vastgelegd, drank en proviand besteld en aangevoerd, taken verdeeld en besproken, iedereen en alles klaar voor deze tocht.

... Sinterklaas kapoentje, leg wat in mijn schoentje, leg wat in mijn laarsje, dank U Sinterklaasje.

Dat wordt door vele kinderen gezongen de avond voor de komst van Sinterklaas. En dat is ook van toepassing op het ganse bestuur en de grote schare medewerkers die weer hun beste klompje hebben voorgezet om van deze tocht een succes te maken. Alles is piekfijn in orde en onze wandelaars mogen komen.

Er is zelfs gezorgd voor een mooi hoekje voor de Sint en zijn Pieten. Onder zijn goedkeurend oog kunnen de aanwezige kinderen enkele mooie tekeningen maken en kleuren.

... Hoor de wind waait door de bomen, hier in huis daar waait de wind. Zou de goede Sint wel komen, nu hij het weer zo lelijk vindt.

Ja, het is herfst en de winter staat voor de deur. Er worden buien van smeltende sneeuw verwacht in de Ardennen maar wat wij deze vroege ochtend en een groot gedeelte van de voor- en namiddag kregen was niet om over naar huis te schrijven. Onze wandelaars hebben vandaag alles gekregen. Sneeuwregen, hagel, en al het miezerige en druilerige dat erbij hoort. Wat er ook van zij, onze tocht is vandaag en alle wandelaars die de startzaal binnenkomen krijgen een warme ontvangst door de sfeervolle zaal, de geurige koffie en onze blije helpers. We mochten vandaag ook een grote schare van onze eigen clubleden ontvangen. Het is immers vernieuwing van het lidgeld, afhalen van de lidkaart en/of Marching en daardoor krijgen we terug een goede kijk om bij sommigen opnieuw een gezicht op een naam te kleven of omgekeerd.

Het is steeds prettig even met deze mensen een woordje te wisselen en soms iets op te vangen wat er reilt en zeilt onder onze leden en in de club.

... Sinterklaasje kom maar binnen met je knecht, want we zitten allemaal even recht. Misschien hebt U nog even tijd voordat je weer naar Spanje rijdt. Kom dan nog even bij ons aan en laat uw paardje buiten staan.

Dan is het grote ogenblik aangebroken waarop de Sint en zijn Pieten hun intrede maken. Onder muzikale begeleiding en nieuwsgierige blikken van klein en groot komt de Kindervriend langs alle tafels en heeft voor iedereen een woordje klaar. De Pieten zijn een beetje deugniet en vergasten alle aanwezigen op een handvol Sinterklaaskoekjes. Na een rondgang door de startzaal en een moedgevend woordje voor iedere medewerker trekt de Sint en zijn Pieten naar de twee rustposten. Het Gildenhuis in Eksaarde waar de lange afstandstappers komen en naar de Moerbei op 300 meter van onze startzaal waar bijna iedere afstand 1 of 2 maal langskomt.

Waar we deze morgen een beetje bang voor waren was dat er door het slechte weer een mindere opkomst zou zijn, maar al bij al zakten de dappere stappers toch af naar onze tocht en werd het naar de middag toe toch een mooi aantal van rond de duizend wandelaars.

Een speciale vermelding was er voor Willy en May die zestien jaar geleden op deze eigenste tocht hun eerste passen zetten en uitgerekend vandaag hun 100.000-ste kilometer stapten. Zij werden door onze Pieten vergast op een wat groter uitgevallen speculaas wat voor deze gelegenheid wel mocht.

Aan de inschrijving kreeg iedere wandelaar een lekker mandarijntje, geschonken door een sponsor, aangebracht door één van onze leden. Een verfrissende start vol vitaminen.

Aan de afstempeling kwam iedereen voorbeeldig met zijn stempelcontrole kaart langs en kreeg men een pakje speculaas. Een zoet einde.

Iedereen die binnenkwam sprak over de weersomstandigheden waarin ze hun tocht hadden afgelegd maar als conclusie kwam steeds de reactie dat het parkoers er mocht zijn, weer een pareltje aan de kroon van onze parkoersmeesters. En dit brengt natuurlijk een mond aan mond reklame teweeg waar we zeker in de toekomst nog meer vruchten van zullen plukken.

... Zie de maan schijnt door de bomen, Sint en Piet hun afscheid is gekomen.

Dank U beste Sint en zijn helpers de Pieten door jullie bezoek aan onze tocht. Dank aan al onze medewerkers voor hun inzet, dank aan iedereen tijdens de voorbereiding, dank aan al onze clubleden voor het goed opvolgen van de raad om tijdig je hernieuwing kenbaar te maken. Dit helpt ons, het secretariaat, enorm qua voorbereiding. En vooral dank aan de talrijk opgekomen wandelaars voor jullie bezoek aan onze club. Tot op onze volgende tocht te Sint-Niklaas.

Het secretariaat

 

 

Klassementen  Klassement 02/12  Totaal Clubklassement 2012
Foto's  Luc Weemaes  Willy en Mary
 Danny De Meyer
 Luc Verhoeven
   Alfred Byl  Peter De Loose
Verslag  Secretariaat  Extra verslag Gwy

 

 

Hop, hop, hop, paardje in galop. Sinterklaas die komt uit Spanje en ......

We hadden geen zekerheid deze maal. Door de onheilspellende berichten die ons sinds begin dit jaar dagelijks vanuit Spanje bereikten begonnen we te twijfelen of de Heilige Man wel zijn land zou verlaten om naar Moerbeke-Waas af te zakken. Tot we enkele weken geleden het verlossende telefoontje kregen.

... Hij brengt appeltjes van oranje, altijd in galop, hop, hop, hop, hop, hop.

Hij vertelde ons dat hij wel degelijk naar onze Sinterklaaswandeling komt. Deze tocht ligt hem veel te nauw aan zijn hart. Hij moest dan wel door omstandigheden beroep doen op twee generaties Pieten maar hij wist ons te vertellen dat het er twee waren die mekaar goed kenden en die reeds lang op mekaar waren ingespeeld. (Van horen zeggen weten we dat de oudste Piet, jarenlang Huis-Piet is geweest en nu pas voor ’t eerst mee de baan op mocht en ze de laatste week nog een spoedcursus moest ondergaan bij de jonge Piet om vandaag mee te mogen…) Dat kan dus niet meer stuk.

De voorbereidingen konden beginnen. Het parkoers werd uitgestippeld, de laatste paadjes, vergeten hoekjes en rustgevende landschappen toegevoegd en deze mix zorgt ervoor dat onze wandelaars het mooiste van Moerbeke-Waas en omgeving krijgen voorgeschoteld.

Startzaal en rustposten worden vastgelegd, drank en proviand besteld en aangevoerd, taken verdeeld en besproken, iedereen en alles klaar voor deze tocht.

Sinterklaas kapoentje, leg wat in mijn schoentje, leg wat in mijn laarsje, dank U Sinterklaasje.

Dat wordt door vele kinderen gezongen de avond voor de komst van Sinterklaas. En dat is ook van toepassing op het ganse bestuur en de grote schare medewerkers die weer hun beste klompje hebben voorgezet om van deze tocht een succes te maken. Alles is piekfijn in orde en onze wandelaars mogen komen.

Er is zelfs gezorgd voor een mooi hoekje voor de Sint en zijn Pieten. Onder zijn goedkeurend oog kunnen de aanwezige kinderen enkele mooie tekeningen maken en kleuren.

Hoor de wind waait door de bomen, hier in huis daar waait de wind. Zou de goede Sint wel komen, nu hij het weer zo lelijk vindt.

Ja, het is herfst en de winter staat voor de deur. Er worden buien van smeltende sneeuw verwacht in de Ardennen maar wat wij deze vroege ochtend en een groot gedeelte van de voor- en namiddag kregen was niet om over naar huis te schrijven. Onze wandelaars hebben vandaag alles gekregen. Sneeuwregen, hagel, en al het miezerige en druilerige dat erbij hoort. Wat er ook van zij, onze tocht is vandaag en alle wandelaars die de startzaal binnenkomen krijgen een warme ontvangst door de sfeervolle zaal, de geurige koffie en onze blije helpers. We mochten vandaag ook een grote schare van onze eigen clubleden ontvangen. Het is immers vernieuwing van het lidgeld, afhalen van de lidkaart en/of Marching en daardoor krijgen we terug een goede kijk om bij sommigen opnieuw een gezicht op een naam te kleven of omgekeerd.

Het is steeds prettig even met deze mensen een woordje te wisselen en soms iets op te vangen wat er reilt en zeilt onder onze leden en in de club.

Sinterklaasje kom maar binnen met je knecht, want we zitten allemaal even recht. Misschien hebt U nog even tijd voordat je weer naar Spanje rijdt. Kom dan nog even bij ons aan en laat uw paardje buiten staan.

Dan is het grote ogenblik aangebroken waarop de Sint en zijn Pieten hun intrede maken. Onder muzikale begeleiding en nieuwsgierige blikken van klein en groot komt de Kindervriend langs alle tafels en heeft voor iedereen een woordje klaar. De Pieten zijn een beetje deugniet en vergasten alle aanwezigen op een handvol Sinterklaaskoekjes. Na een rondgang door de startzaal en een moedgevend woordje voor iedere medewerker trekt de Sint en zijn Pieten naar de twee rustposten. Het Gildenhuis in Eksaarde waar de lange afstandstappers komen en naar de Moerbei op 300 meter van onze startzaal waar bijna iedere afstand 1 of 2 maal langskomt.

Waar we deze morgen een beetje bang voor waren was dat er door het slechte weer een mindere opkomst zou zijn, maar al bij al zakten de dappere stappers toch af naar onze tocht en werd het naar de middag toe toch een mooi aantal van rond de duizend wandelaars.

Een speciale vermelding was er voor Willy en May die zestien jaar geleden op deze eigenste tocht hun eerste passen zetten en uitgerekend vandaag hun 100.000-ste kilometer stapten. Zij werden door onze Pieten vergast op een wat groter uitgevallen speculaas wat voor deze gelegenheid wel mocht.

Aan de inschrijving kreeg iedere wandelaar een lekker mandarijntje, geschonken door een sponsor, aangebracht door één van onze leden. Een verfrissende start vol vitaminen.

Aan de afstempeling kwam iedereen voorbeeldig met zijn stempelcontrole kaart langs en kreeg men een pakje speculaas. Een zoet einde.

Iedereen die binnenkwam sprak over de weersomstandigheden waarin ze hun tocht hadden afgelegd maar als conclusie kwam steeds de reactie dat het parkoers er mocht zijn, weer een pareltje aan de kroon van onze parkoersmeesters. En dit brengt natuurlijk een mond aan mond reklame teweeg waar we zeker in de toekomst nog meer vruchten van zullen plukken.

Zie de maan schijnt door de bomen, Sint en Piet hun afscheid is gekomen.

Dank U beste Sint en zijn helpers de Pieten door jullie bezoek aan onze tocht. Dank aan al onze medewerkers voor hun inzet, dank aan iedereen tijdens de voorbereiding, dank aan al onze clubleden voor het goed opvolgen van de raad om tijdig je hernieuwing kenbaar te maken. Dit helpt ons, het secretariaat, enorm qua voorbereiding. En vooral dank aan de talrijk opgekomen wandelaars voor jullie bezoek aan onze club. Tot op onze volgende tocht te Sint-Niklaas.

 

Bezoek onze sponsors (klik op het logo)

Banner

Bezoek onze sponsors (klik op het logo)

Banner

Bezoek onze sponsors (klik op het logo)

Banner